mašličkový (deka)


Toto je čtvercová transformace mašličkového šátku.

V podstatě je jedná o čtyři mašličkové šátky vycházející ze stejného středu po vzoru granny square, jejich odvěsny tvoří diagonály čtvercové deky.

0 Začínáme kroužkem ze šesti řetízkových ok nebo magickou smyčkou.

1 První řadu tvoří čtyři vějířky (3DS) stejně jako u granny square, je však vhodnější i u budoucích roků čtverce vkládat mezi vějířky jen jedno řetízkové oko.

2 Také druhá řada je totožná s granny square. V této řadě se už přidávají trojice v rozích. Tyto trojice vějířků se opakují v každé následující řadě.

3 Začínáme vytvářet první mašličku. Jedna strana čtverce vypadá takto: vějířek v úhlopříčce, 3ŘO, 1PO mezi vějířky předchozí řady, 3ŘO, vějířek v úhlopříčce.

4 Jedna strana čtverce vypadá takto: vějířek v úhlopříčce, 4ŘO, 1PO mezi vějířky 2. řady, 4ŘO, vějířek v úhlopříčce.

5 Dokončujeme první mašličku: vějířek v úhlopříčce, 1ŘO, vějířek mezi druhý a třetí sloupek vějířku předchozí řady, 3ŘO, 1PO mezi vějířky 2. řady, 3ŘO, vějířek mezi první a druhý sloupek vějířku předchozí řady, 1ŘO, vějířek v úhlopříčce.

6 Nyní začínají vznikat na každé straně čtverce dvě mašličky. Vějířek v úhlopříčce, 3ŘO, 1PO do řetízkového oka předchozí řady (tučně), 3ŘO, vějířek mezi druhý a třetí sloupek vějířku předchozí řady, 3ŘO, vějířek mezi první a druhý sloupek vějířku předchozí řady, 1ŘO3ŘO, 1PO do řetízkového oka předchozí řady (tučně), 3ŘO, vějířek v úhlopříčce.

Vějířek v úhlopříčce, 4ŘO, 1PO do řetízkového oka 5. řady (tučně), 4ŘO, vějířek (střed strany čtverce), 4ŘO, 1PO do řetízkového oka 5. řady (tučně), 4ŘO, vějířek v úhlopříčce.

8 Dokončujeme dvě mašličky stejným způsobem jako v řadě 5.Žádné komentáře:

Okomentovat