úterý 30. května 2017

Na této části stránek se pracuje ✍

Web(log)ové stránky uháčkuj si s námi se skládají nyní již ze tří blogových stránek.

A hlavní, tedy primární stránka (uhackujsi.blogspot.cz)

 • Na hlavní stránce (klikněte na tlačítko HOME) najdete ve střední části háčkovací blog s množstvím prokliků na konkrétně specializované části těchto stránek. 
 • Vodorovná lišta umožňuje přístup k obecnějším háčkovacím tématům: dozvíte se něco z historie háčkování, seznámíte se s druhy háčků, příze (časem :-), s českou a anglickou háčkovací terminologií i s možností háčkovacího workshopu.
 • V levém sloupci se můžete seznámit se základními i speciálními háčkovacími prvky, najdete tu překladač, štítky i archiv blogu.
 • V pravém sloupci pod kontakty uvidíte některé háčkované šátky.


B sekundární stránka (uhackujsi-vzory.blogspot.cz)

 • Stránka B je věnována především šátkům a šálám. Ve střední blogové části je prostor pro tvorbu háčkařek (a třeba jednou i háčkařů), stejně tak galerie vlevo. 
 • V pravém sloupci jsou abecední seznamy šátků a šál, autorských i těch z volně dostupných vzorů.
 • Vodorovná lišta umožňuje rychlý přístup k základním háčkovacím prvkům.


C terciární stránka, tedy tato (uhackujsitaky.blogspot.cz)

 • Tato nová stránka bude věnována háčkovacím vzorům a tradičním i méně obvyklým způsobům háčkování.
 • V levém sloupci jsou seřazeny zatím prázdné příspěvky, nejprve týkající se běžného,  tedy standardního háčkování, následně i háčkování speciálního nebo u nás neobvyklého.
 • Těmito specifickými druhy či způsoby háčkování se bude postupně zabývat středová blogová část, jejíž součástí je i tento příspěvek. O tematické náplni nejen blogové části si můžete udělat představu zde.
 • Patrně informačně nejobsáhlejší bude pravý sloupec, kde se již začínají (pomalu) abecedně řadit jednotlivé háčkovací vzory. Na tomto místě je třeba upozornit na výrazně neustálenou háčkovací terminologii, proto prosím přistupujte k názvům s rezervou a nadhledem.
 • Vodorovná lišta umožňuje rychlý přístup k základním háčkovacím prvkům.


Mezi všemi třemi stránkami je možné se pohybovat prostřednictvím tlačítka HOME (hlavní stránka), prostřednictvím červeného tlačítka (stránka B se šátky) a žlutého tlačítka (stránka C se vzory).

Všechny připomínky, dotazy, upřesnění, nápady, návrhy týkající se háčkovací problematiky jsou nadšeně vítány!
4 komentáře:

 1. No prosím, tak už přesně vím, proč jsem se často ztrácela! :-) :-) Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, to je způsobené mou umanutostí :-) Dívala jsem se na několik webovačů zdarma, ale nenašla jsem žádný, který by mi aspoň trochu vyhovoval.
   Před nějakými patnácti lety, tedy v dobách, kdy se osobní webové stránky nefasovaly s prvním ultrazvukovým vyšetřením na gynekologii, jsem na nějakém seznamáckém webovači vyrobila webové stránky pro svou třídu. Děti z toho byly nadšené a já ještě víc, protože se s těmi tagy dalo docela kouzlit, aniž bych musela umět plynně několik světových počítačových jazyků. Dokonce jsme s dětmi vyráběli "internetovou" bojovku. To byly časy! Dnes je to nějak jinak nebo co, webovky zadarmo jsou do detailu předkousané pro nějaké prezentace nebo kuchařské recepty, a jak jsem zjistila, stěží u nich lze změnit barvu tlačítek bez čarodějného zaříkávání. Takže jsem vyrazila cestou nejmenšího odporu a pospojovala tři blogy, abych mohla jednotlivé odkazy uspořádat, jak sama chci. No, dokonalé to tedy vůbec není... Dám tomu projektu ještě několik měsíců, a pokud se mi podaří naplnit jednotlivá tlačítka relevantním obsahem, poohlédnu se po nějaké náležitější verzi webovek, aby to nebylo takhle těžkopádné :-) I když překlikávání pomocí červeného a žlutého tlačítka mi přijde velmi zábavné, přesně v duchu Jáchyma házejícího do stroje :-D

   Vymazat
 2. Sláva Tvé umanutosti! My okukovači a spol. si zvykneme. Člověk se časem zorientuje. A to, že zpravidla nevěnuji prohlížení blogů 100 % pozornosti, a pak nevím, zda jsem byla na uhackujsi, uhackujsisnami, uhackujsisama nebo "trhnisinohousama", rozhodně není Tvoje chyba. :-) Zdar Tvým internetovým křižovatkám! Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že to bloudění není horší, než když v Albertu či Bille přeházejí regály se zbožím :-)

   Vymazat